Kavitáció
A kavitáció egy olyan fizikai jelenség, mely akkor következik be, ha egy anyag hirtelen nyomáscsökkenés eredményeként folyadék fázisból gáz fázisba megy át, gáz- és buborékmolekulákat képezve.
Ezen a folyamaton alapszik az ultrahangos kavitációs zsírbontás, mely az orvosi- és esztétikai kezelések egyik leghatékonyabb eljárása. A kavitációs zsírbontás során nagyteljesítményű fókuszált ultrahang hullámok behatolnak a bőrréteg alá, és ott gyors mozgásra, súrlódásra késztetik a zsírsejteket. Ezáltal olyan apró vákuumbuborékok keletkeznek a sejteken kívül és belül, amelyek a zsírsejtek szétpukkanását idézik elő, lebontva ezzel a zsírcellákat. Az így folyékonnyá vált zsír és egyéb bomlástermékek a nyirokrendszeren át a kiválasztó szervekhez kerülnek, ahol a lebontás megtörténik, majd a vizelettel együtt eltávoznak a szervezetből.
A kavitációs technológiával a zsírleszíváshoz hasonló eredményeket érhetünk el, mely akár a velünk született zsírsejtszám csökkenésében is hatékony megoldást jelent, a sebészeti beavatkozások kockázatai nélkül.
A megmaradt zsírsejtek azonban helytelen táplálkozás és életvitel következményeként újra feltöltődhetnek zsírral és salakanyaggal, csökkentve ezáltal az ultrahangos kavitációs zsírbontás hosszútávú eredményeit.
Hogyan működik az ultrahangos kavitációs zsírbontás?
A nagyobb teljesítményű ultrahang hullámok az anyagok szerkezetének megváltoztatására, pl. kavitációs zsírbontás elvégzésére is alkalmasak. A kezelés folyamán speciális ultrahang rezgésekkel megbontják a zsírsejtek membránját.
Jár-e fájdalommal és felépülési idővel az ultrahangos kavitáció?
A kezelés teljesen fájdalom- és kockázatmentes, illetve nem jár bevérzésekkel vagy bármilyen egyéb fájdalmas mellékhatással, így a napi tevékenységek már közvetlenül a kezelést követően is zavartalanul elvégezhetőek.
Kinek ajánlott az ultrahangos kavitáció?
A kavitációs zsírbontás ideális mindazok számára, akik a normál vagy nagyobb zsírréteggel rendelkezők csoportjába tartoznak, és szeretnének megszabadulni a has, csípő, fenék, comb, illetve kar területén felhalmozódott zsírrétegtől.
Milyen céllal alkalmazható az ultrahangos kavitációs eljárás?
- Lokális tartós zsírbontás
- Cellulit enyhítése, eltüntetése
- Testformálás, testszobrászat
- Testkörfogat csökkentés
- Karcsúsítás, feszesítés
- Szülés és zsírleszívás utáni újraformálás
Meddig tart az ultrahangos kavitáció eredménye?
Az eredmények tartóssága az egyéni körülmények tükrében változó, melyek lehetnek genetikai vagy alkati, valamint életmódbeli tényezők. A nem megfelelő táplálkozás következtében a zsírsejtek gyorsabban telítődhetnek, így a kezelés eredménye idővel csökkenhet.